KOSTKA BRUKOWA JAK NOWA....

czyszczenie kostki brukowej - czystaposesja.pl

PROFESJONALNE CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ
WYSOKĄ TEMPERATURĄ!

Usługa czyszczenia kostki brukowej Turek

Najpopularniejszym obecnie materiałem używanym do tworzenia chodników, aranżacji podłoża, opasek wokół domu, dróg dojazdowych jest kostka brukowa (zwana również polbrukiem).

Wykonana jest z zagęszczonego betonu z kruszywem ale również zdarzają się kostki wykonane z granitu, klinkieru czy kamienia. O popularności tego typu materiałów zadecydowały względy ekonomiczne, praktyczne i wizualne, jest to po prostu tani materiał budowlany, prosty w układaniu, wytrzymały i całkiem nieźle wyglądający. Z czasem niestety nasz piękny bruk zaczyna się starzeć i brudzić. Typowe zabrudzenia oprócz oczywistych takich jak zabrudzenia atmosferyczno komunikacyjne czy zwyczajne błoto, to tłuste plamy (z jedzenia, napojów,m ślady po gumie do żucia), plamy po płynach samochodowych (olej silnikowy, płyny z chłodnicy czy układów hydraulicznych), rdza (rudy, rdzawy  nalot), ślady po oponach (guma, czarne ślady), czy rozlane farby, beton, zaprawy, pozostałości po remoncie czy malowaniu elewacji. Kostka również porasta, zielona naloty, mchy, grzyby (pleśń, czarne plamy) również nie dodają jej uroku. Kostkę można oczywiście sobie umyć, ale tradycyjne płukanie szlaufem lub przydomowym karcherem usunie nam tylko błoto i tradycyjne zabrudzenia. Do wyczyszczenia pozostałych zabrudzeń potrzeba firmy która specjalizuje się w tego typu usługach. 

Sprzęt który używamy do mycia kostki brukowej pomimo tego, że można go nazwać myjką ciśnieniową (karcherem lub po spolszczeniu karczerem) zdecydowanie się różni od dostępnych w markecie w promocji myjek. Po pierwsze siła czyszczenia kilkukrotnie większa (większe ciśnienie, większy przepływ wody) ale największe znaczenie ma gorąca woda (z naciskiem na gorąca a nie ciepła czy letnia). Nasz sprzęt podgrzewa wodę w ułamkach sekund do prawie 100 stopni C, przy prędkości osiąganej przez wodę powyżej 650 km/h! Taki strumień jest w stanie wybić zabrudzenia z głębokich por które znajdują się w kostkach brukowych i do których głęboko wniknęły zabrudzenia lub porosty. Taki strumień również działa dezynfekująco (gorąca woda zabija bakterie). Czy to wystarczy do usunięcia plamy z oleju silnikowego lub rozlanej przez nieuwagę farby elewacyjnej? Niestety to za mało, tego typu zabrudzenia klasyfikujemy jako trudne (trudnousuwalne), sama woda sobie z tego typu zabrudzeniami nie poradzi. Takie czyszczenie wspomagane jest zastosowaniem odpowiedniej chemii (odpowiedniej do rodzaju zabrudzeń – czym innym czyścimy olej z kostki, czym innym ślady po zaprawach betonowych a czym innym rozlaną farbę, środki ze sklepu typu „do czyszczenia kostki brukowej” nie poradzą sobie również z zabrudzeniami trudnousuwalnymi, a zastosowane nieprawidłowo mogą utrwalić zabrudzenie lub zniszczyć przez odbarwienie kostkę). Jeżeli mamy już dopasowany środek chemiczny, nakładamy go bezpośrednio na powierzchnię zabrudzoną, smarujemy ją pędzlem i zostawiamy przez odpowiedni czas, dajemy czas na reakcję chemiczną, w tym przypadku chemia pracuje za nas (czasem nawet kilka godzin, narazić się można na irytacje inwestora lub pseudo dowcipne komentarze sąsiadów, bo ekipa siedzi i nic nie robi). Dlaczego nie dodamy sobie chemii do myjki i umyjemy wodą z chemią od razu? Bo przy zabrudzeniach trudnych to po prostu nie zadziała, taką metodą możemy myć rower lub samochód. Miejsca na które nanieśliśmy uprzednio chemię, zmywamy gorącą wodą pod ciśnieniem, jeżeli nie uzyskaliśmy od razu zadowalającego efektu, operację powtarzamy. Po zakończeniu czyszczenia sugerujemy impregnację kostki brukowej.

Czyszczenie kostki brukowej w Turku czystaposesja.pl

Usługa impregnacji kostki brukowej w Turku

Główne zalety impregnacji/hydrofobizacji:

– Skutecznie zabezpiecza podłoże przed wnikaniem wody deszczowej i substancji agresywnych zawartych w powietrzu;

– Nie zmienia koloru podłoża.

– Tworzy mikroporowatą powłokę umożliwiającą swobodne „oddychanie” murów; 

– Zapewnia wysoką odporność na uleganie zabrudzeniu;

– Głęboko penetruje i wzmacnia podłoże;

– Chroni przed powstawaniem plam i wykwitów;

– Zabezpiecza przed porastaniem algami, grzybami, mchem i porostam

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kontakt z nami i wstępna konsultacja
nic Cię nie kosztują!

Działamy w całej Wielkopolsce. Dojazd do klienta do 100 km GRATIS!

DZIAŁAMY RÓWNIEŻ: